شما اینجا هستید   |

    یادداشت‌ها : ثبت قریب به ۴۰۰ طلاق از ابتدای سال تا کنون در شهرستان لنگرود
ثبت قریب به ۴۰۰ طلاق از ابتدای سال تا کنون در شهرستان لنگرود
لزوم ورود نهادهای فرهنگی شهرستان جهت جلوگیری از رشد فزآینده‌ی طلاق

ثبت قریب به ۴۰۰ طلاق از ابتدای سال تا کنون در شهرستان لنگرود

امروزه شاهد از هم گسیختن بسیاری از پیوندهای زناشوئی هستیم که فرزند یا فرزندان زوج‌های جدا شده در اثر عدم توجه والدین صدمه های روحی و روانی جبران‌ناپذیری می‌بینند.

تایج مخرب طلاق در جامعه به عنوان یکی از مسائل و معضلات بسیار مهم مطرح است. طبق برخی از آمارها هر سه دقیقه در ایران یک مورد طلاق ثبت می‌شود که بیشترین آن‌ها مختص زوج‌هایی‌ست که پنج سال اول زندگی مشترک‌شان را سپری می‌کردند.

کارشناسان بر این باورند که درگیری‌ها و جنگ و جدال‌هایی که میان والدین صورت می‌گیرد هیچ‌وقت از ذهن بچه‌ها بیرون نخواهد رفت و یادآوری آن خاطراتِ تلخ در بزرگسالی، افسردگی گریزناپذیری را برای آن‌ها پدید خواهد آورد و اگر نگاهی به راهروهای دادگاه‌ها بی‌اندازیم و یا گذرمان به آن‌جا بیفتد، چه بسیار زنان و مردانی می‌بینیم که با بچه‌های قد و نیم‌قد و معصوم در راهروها نشسته‌اند.

روانشناسان بر این نکته تاکید دارند خانواده‌هایی که فرزندان آن‌ها دائم در نگرانی و اضطراب به‌سر می‌برند از سلامت روحی و روانی کم‌تری برخوردار هستند و این فرزندان برای کنترل پیامدهای روانی احتمالی زیر نظر مشاوران و روانپزشکان باشند، ولی متاسفانه در جامعه‌ی ما به سلامت روانی افراد و علی‌الخصوص کودکان و نوجوانان کمتر اهمیت داده می‌شود.

پیروی از آموزه‌های دینی از بروز طلاق در جامعه جلوگیری می‌کند

پیروی از آموزه‌های دینی و عمل به دستورات دین مبین اسلام از بروز طلاق در جامعه جلوگیری می‌کند. در دین مبین اسلام طلاق امری ناپسند شمرده می‌شود که با بروز آن برای طرفین مشکلات عدیده‌ای در جامعه به‌وجود می‌آید. طلاق یک پدیده است و نه یک جرم ولی باید از افزایش این پدیده، پیشگیری کرد چرا که عواقب اجتماعی بدی به‌دنبال خواهد داشت.

اهتمام ویژه‌ی نهادهای فرهنگی جهت کاهش عوامل بروز طلاق

اکنون زمان آن رسیده ادارات و نهادهای فرهنگی و اجتماعی، ائمه‌ی جمعه و حتی هیئات مذهبی شهرستان در این زمینه ورود کنند و با کارهای فرهنگی و آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها و زوج‌های جوان و مشاوره‌های پیش از ازدواج، آمار و آثار مخرب این پدیده را در بین جامعه و جوانان شهرمان کاهش  دهند.

دسته بندی : یادداشت‌ها
به اشتراک بگذارید : | | |