شما اینجا هستید   |

    مواضع : حمایت از چایکاران و صنایع وابسته‌ی آن
حمایت از چایکاران و صنایع وابسته‌ی آن
«سومین تعهد» از تعهدهای هفتگانه‌ی امین امیری

حمایت از چایکاران و صنایع وابسته‌ی آن

1855991 305

سال‌ها است که کشاورزان چایکار گیلانی با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند و در نبرد با این غول مشکلات همیشه بازنده بوده‌اند و روز به روز بر مشکلاتشان افزوده شده؛ به طوری که این مهم باعث تغییر کاربری، تغییر نوع محصول کشت و فروش باغات چای در طول سال‌های اخیر شده است.
بارها و بارها در طول سال‌های گذشته این مهم از سوی نشریات و خبرگزاری‌ها و رسانه ملی مطرح، بررسی و موشکافی شده است، اما با تمام تلاش‌هایی که از سوی مسوولان به خصوص در طول چند سال گذشته صورت گرفته، هنوز چایکاران با مشکلات دست در گریبانند و به دنبال کسب روزی از راهی به جز چای و چایکاری هستند.

البته مشکلات موجود در صنعت چای باعث شده که در طول سالیان گذشته کیفیت برداشت توسط کشاورزان چایکار سیری نزولی پیدا کند و تنها کمیت مدنظر قرار بگیرد. در گذشته برداشت چای به صورت دستی صورت می‌گرفت، اما هم‌اکنون قیچی‌های فلزی با تولید ضایعات فراوان این کار را انجام می‌دهد.
عدم بازار مناسب برای فروش چای خشک، عدم بهزراعی مناسب با برنامه، نامناسب بودن قیمت تضمینی برگ سبز با توجه به تورم موجود در جامعه، عدم هماهنگی و نبود قانون مشخص در خصوص بازشدن کارخانه‌ها و همچنین اختیاری بودن مدیریت کارخانه‌ها توسط مدیران که سبب خواب برگ‌های برداشت شده و تجمع در کارخانه‌های مناطق دیگر می‌شود را از جمله مهم‌ترین مشکلات موجود چای کشور برشمرد.

رها شدن باغات چای به دلایل مختلف از جمله به صرفه نبودن قیمت برگ و عدم اطمینان از فروش برگ سبز، قدمت طولانی بیشتر کارخانه‌های تولیدی و فرسوده بودن دستگاه‌های تولیدی و تولید سنتی همچون گذشته، قاچاق چای و عدم توان رقابتی تولید‌کننده‌های داخلی و عدم تمایل داشتن دانش روز و پایین بودن توان علمی در بخش تولید اعم از باغ و کارخانه به دلایل مختلف اقتصادی که عرصه رقابت برتر چای وارداتی را مهیا کرده از دیگر مشکلات چای است.بهبود در سفره زندگی چایکاران و رغبت آنان به ادامه فعالیت را در صورت انجام آیتم‌های مختلفی امکان‌پذیر است ،

مهمترین اقداماتی که میتوان انجام داد اینست که با فراگیر کردن دستگاه‌های مالش چای خانگی، کشاورزان ترغیب و تشویق شوند تا با استفاده از این دستگاه‌ها در منازل و کارگاه‌های کوچک سود اصلی و حاصل دست رنجشان را خودشان ببرند و باعث رونق کشاورزی و محصولات سنتی و این صنعت در روستا ها بشود، یکی دیگر از این راه حل ها می توان به راه اندازی کارخانه فرآورده های چای اشاره کرد که به جرات می توان گفت این مهم در کشور و میان کشاورزان ناشناخته مانده،

بطور کلی از چای بیش از 20 محصول فراوری شده میتوان تولید کرد که دارای توجیه اقتصادی بسیار بالا و قابلیت صادرات را داراست.
برای ارتقای چای و چایکاری باید شرایط را به گونه‌ای تعیین کرد که پرداخت وام تنها به افرادی انجام گیرد که طرح به‌زارعی را به نحو احسن اجرا کنند و از طرفی پول مورد نظر نیز تامین‌کننده یک سال مالی آنان باشد، همچنین به طور همزمان دستگاه‌های تولیدی چای خشک نیز باید به روز شوند و قیمت برگ سبز با نرخ تورم محاسبه شود.

به دلیل فرسوده و قدیمی بودن دستگاه‌های کارخانه‌ها چای‌سازی و تولید نامناسب چای شرایط رقابت در بازار با مشکل مواجه است و از طرفی عمر طولانی بوته‌ها برای بعضی از کارخانه‌های به روز شده هم مشکل ایجاد می‌کند.
نکته مهم دیگر اینجاست که برداشت برگ در دستگاه‌های ما بر اساس برداشت دستی بوده، اما امروز قیچی فلزی با تولید ضایعات داخل زنبیل، تولید کارخانه‌هارا هم به سمت ضایعات سوق داده است.

دسته بندی : مواضع
به اشتراک بگذارید : | | |